T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANTALYA / MURATPAŞA - İrfan İlk İlkokulu

Haberler

Ekm

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı 29 Ekim 2019 Salı günü saat10:30'da okulumuz bahçesinde yapılacaktır.

Eyl

Eyl

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1.sınıflar şube belirleme kurası 04/09/2019 Çarşamba günü saat 15:00'da Okulumuzda yapılacaktır.Velilerimize duyurulur.

Tem

Okul Servis Araçları Taşıma İşi İçin Gerekli Olan Şartlar ve İstenilen Belgeler 

Haz

2018-2019 Eğitim -Öğretim Yılı 2. Dönem Karne Tören Programımız gerçekleştirldi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilemize ödülleri, madalyaları ve sınıflarımızda en çok kitap okuyan öğrencilerimize "Kitap Kurdu Belgeleri" verildi. Törenden sonra bütün öğrencilerimiz karnelerini alarak tatile başlamış oldular. Bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.

Haz

Haz

Haz

Temiz Çevre Derneği'nin düzenlemiş olduğu "Dünya Evimizdir" konulu resim yarışmasında 1. olan 2/B sınıfı öğrencimiz Cemre GÖK'ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

İrfan ilk Ortaokulu Resim Sergisi 25-26 Mayıs 2019 Tarihlerinde TerraCity Alışveriş merkezindeydi.Sergiye her yaş grubu resim sever büyük ilgi gösterdi.Serginin en emeği geçen isimleri Öğretmenlerimiz Ülkiye Güngör, Alime Çakır ve Seher Akın'a cok Teşekkür ederiz. Resimleri ile katıkda bulunanan öğrencielrimizi de gösterdikleri yetenek ve çabalarından dolayı kutluyoruz.......

 

May

Okulumuz öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro oyunu 23 Mayıs 2019 tarihinde Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleştirildi. Oyunda dostluk ve barış mesajları verildi. Sahnede ilkokul ve ortaokul öğretmen ve öğrencilerinin yer aldığı oyunun sahne arkasında Yöneten Emine ERSOY,  Müzik Tila AYHAN GÜNAY  ve Ses - Işık ta Hatice MİS yer aldı. 

Emeği geçen bütün öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkürler.

 

 

May

´Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs 1919... Atatürk´ün  Samsun’a ayak basışının 100. yılı olması sebebiyle tüm yurtta coşkuyla kutlandı.

Okulumuz ilkokul,ortaokul öğrencilerinin ve öğretmenlerinin hazırlamış olduğu şiirler,dans gösterileri ve etkinliklerle bu günü kutladık.

Ayrıca yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

May

Okulumuz 4-B sınıfı öğretmeni Şükran SÜREN ve öğrencileri Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV)´ i ziyaret etti.

May

Yazar Ayşe YAMAÇ yediden yetmişe hitap eden kitaplarını imzalamak ve söyleşi yapmak için okulumuz öğrencileriyle buluştu. Öğrencilerle fotoğraf çektirip, sorularını yanıtlayan Ayşe YAMAÇ kitaplarıyla ilgili bütün merak edilenleri anlattı.

May

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Twitter hesabından Anneler Günü için hazırlanmış bir video paylaştı. Video da annelerimizden "Bizi bir arada tutan, geleceğimizi şekillendiren,hayata anlam katan, her an yeniden tazeleyen, her an yeniden başlayan" diye bahsetti. Annelerimize eğitimin en büyük destekçileri oldukları mesajını vererek, sonsuz sevgi ve saygı duyduğunu iletti.

Bütün annnelerimizin Anneler Günü kutlu olsun... 

Annelerimize Bakan Selçuk´tan armağan " http://www.hurriyet.com.tr/video/bakan-selcuktan-anneler-gunu-mesaji-41210849 "

May

Okulumuzda 20 farklı ülkeden öğrenci bulunmaktadır. Öğrencilerimizn kendi kültürlerini, yemeklerini arkadaşlarına tanıtmaları ve öğrencilerimiz arasında kültürel kaynaşmayı sağlamak için Bi´ Dünya Lezzet Festivali düzenledik. Öğrencilerimiz kendi ülkelerine özgü yemeklerini, aileleri ile birlikte yapmalarını ve bunların fotoğraflarını çekmelerini istedik. Okulumuza ulaşan fotoğrafları ve yemek tariflerini derleyip "Bi´ Dünya Lezzet" adında bir kitap çıkardık. Kitabımızın tanıtımını da Bi´ Dünya Lezzet Festivali ile yaptık. Festivalimize Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nden Şube Müdürlerimiz, yerel yönetim temsilcileri, emniyet mensupları, okul müdürleri ve basın mensupları katıldı. Öğrencilerimiz kendi ülkelerine özgü kıyafetlerini giyerek, aileleri ile yaptıkları yemekleri tanıttılar. Ülkemizin 7 bölgesinin en meşhur yemekleri de stantlarda yerini aldı. Festival sırasında öğrencilerimizin hazırladığı halk oyunu ve dans gösterileri sergilendi. Okulumuzun bu kültürel zenginliği sayesinde sevgi, kardeşlik ve barış içinde güzel bir festival yaşandı. Bu kültürel zenginliğe renkli bir gün eklemenin mutluluğu içindeyiz.